O NAS

Od 2019r. prowadzimy wykłady oraz szkolenia z Analizy Więzi Prenatalnej.

Od 2022r. nasza działalność prowadzona jest w ramach Instytutu Analizy Prenatalnej.

Cele Instytutu Analizy Prenatalnej:

  • rozwój analizy prenatalnej,
  • popularyzacja analizy prenatalnej,
  • podnoszenie poziomu wiedzy w dziedzinie analizy prenatalnej,
  • dbałość o wysoki poziom szkoleń w analizie prenatalnej,
  • wspieranie zdrowia i rozwoju psychicznego osób starających się o dziecko, par / osób w trakcie ciąży i w okresie, gdy ich dzieci są w okresie niemowlęctwa,
  • wsparcie emocjonalne matki i ojca podczas ciąży w celu zapobiegania/redukcji przewlekłego stresu, lęku i depresji,
  • wczesna profilaktyka chorób psychicznych i fizycznych spowodowanych zaburzeniami przywiązania za pomocą analizy więzi,
  • wspieranie zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych , pomagając im zintegrować ich doświadczenia prenatalne.

Agata Buszman - współzałożycielka Instytutu Analizy Prenatalnej

Głębokie zainteresowanie połączeniem ciała i umysłu, psychosomatyką, zaprowadziło mnie do fascynacji wspólnym dla wszystkich ludzi obszarem prenatalnym. Okresu prenatalnego nie pamiętamy, w tym czasie nie znaliśmy słów, ale pamięć o nim zapisana jest w naszych ciałach. Uwzględnienie tego w psychoterapii osób dorosłych, wzbogaciło i ożywiło moją praktykę psychoterapii. Pragnienie poznawania obszaru prenatalnego poprowadziło mnie na zupełnie nowe drogi zawodowe i osobiste.

Kilka lat temu zainicjowałam i od tamtej pory współorganizuję pierwsze w Polsce szkolenia i wykłady z Analizy Więzi Prenatalnej. Od stycznia 2023 roku wraz z Giselą Albrecht i Edytą Naglarską - Ryćko będę współprowadzić całościowe szkolenie dla specjalistów z zakresu Analizy Prenatalnej.
Jestem analityczką więzi prenatalnej, certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz stosunki międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej. Jestem członkinią zwyczajną Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkinią Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi według Hidasa i Raffai.

Pracuję w prywatnym gabinecie w ramach Ośrodka Terapii Psychoanalitycznej w centrum Warszawy. Prowadzę psychoterapię psychoanalityczną osób dorosłych, uwzględniającą zapisane w ciele doświadczenia prenatalne.

Od kilku lat prowadzę Analizę Więzi Prenatalnej z kobietami w ciąży i ich partnerami oraz z parami pragnącymi stać się rodzicami. W swojej pracy staram się uwzględniać perspektywę międzypokoleniowego przekazu traumy. Pracuję zarówno stacjonarnie w gabinecie jak i w trybie online.

Edyta Naglarska-Ryćko - współzałożycielka Instytutu Analizy Prenatalnej

Jestem psychologiem i psychoterapeutą psychodynamicznym. Zainteresowanie Analizą Więzi Prenatalnej podyktowane było na początku moim własnym doświadczeniem bycia mamą oraz chęcią głębszego zrozumienia dziecka wraz z jego prenatalnymi doświadczeniami. Bardzo szybko, uwzględnienie obszaru prenatalnego w historii życia najpierw mojej własnej, potem moich pacjentów - dało mi odpowiedzi na wiele pytań i otworzyło wiele nowych drzwi. Zrobiło również więcej miejsca w mojej praktyce dla uwzględnienia ciała oraz pracy z nim.

Moja podróż z Analizą Więzi trwa od kilku lat. Na jej drodze, towarzysząc kobietom w ciąży widzę i doceniam jak bardzo pomocne może to być doświadczenie w stawaniu się i dojrzewaniu do bycia matką.

Ukończyłam Szkołę Psychoterapii oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od ponad 10 lat prowadzę własną prywatną praktykę w Centrum Warszawy. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych terapeutów. Jestem członkinią Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi według Hidasa i Raffai.

Od 2022r. wraz z Agatą Buszman, jestem współzałożycielką Instytutu Analizy Prenatalnej w Polsce.