KADRA

Gisela Albrecht

Lekarz ginekolog i położnik od 1982 roku, członek zarządu niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi Prenatalnej. Wykształcona również w zakresie homeopatii, akupunktury. Od 2000 roku zajmuje się psychologią prenatalną, szkoliła się w zakresie Analizy Więzi Prenatalnej w latach 2009 – 2011. Od 2018 roku analityczka szkoleniowa Analizy Więzi Prenatalnej. Główne obszary działalności to leczenie niepłodności przy pomocy medycyny regulacyjnej, prowadzenie ciąż normalnych oraz ciąż wysokiego ryzyka przy pomocy Analizy Więzi Prenatalnej, terapia niemowląt oraz leczenie zaburzeń psychosomatycznych z uwzględnieniem aspektów prenatalnych i okołoporodowych.

Agata Buszman

Głębokie zainteresowanie połączeniem ciała i umysłu, psychosomatyką, zaprowadziło mnie do fascynacji wspólnym dla wszystkich ludzi obszarem prenatalnym. Okresu prenatalnego nie pamiętamy, w tym czasie nie znaliśmy słów, ale pamięć o nim zapisana jest w naszych ciałach. Uwzględnienie tego w psychoterapii osób dorosłych, wzbogaciło i ożywiło moją praktykę psychoterapii. Pragnienie poznawania obszaru prenatalnego poprowadziło mnie na zupełnie nowe drogi zawodowe i osobiste.

Kilka lat temu zainicjowałam i od tamtej pory współorganizuję pierwsze w Polsce szkolenia i wykłady z Analizy Więzi Prenatalnej. Od stycznia 2023 roku wraz z Giselą Albrecht i Edytą Naglarską - Ryćko będę współprowadzić całościowe szkolenie dla specjalistów z zakresu Analizy Prenatalnej.
Jestem analityczką więzi prenatalnej, certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz stosunki międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej. Jestem członkinią zwyczajną Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkinią Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi według Hidasa i Raffai.

Pracuję w prywatnym gabinecie w ramach Ośrodka Terapii Psychoanalitycznej w centrum Warszawy. Prowadzę psychoterapię psychoanalityczną osób dorosłych, uwzględniającą zapisane w ciele doświadczenia prenatalne.

Od kilku lat prowadzę Analizę Więzi Prenatalnej z kobietami w ciąży i ich partnerami oraz z parami pragnącymi stać się rodzicami. W swojej pracy staram się uwzględniać perspektywę międzypokoleniowego przekazu traumy. Pracuję zarówno stacjonarnie w gabinecie jak i w trybie online.

Edyta Naglarska-Ryćko

Jestem psychologiem i psychoterapeutą psychodynamicznym. Zainteresowanie Analizą Więzi Prenatalnej podyktowane było na początku moim własnym doświadczeniem bycia mamą oraz chęcią głębszego zrozumienia dziecka wraz z jego prenatalnymi doświadczeniami. Bardzo szybko, uwzględnienie obszaru prenatalnego w historii życia najpierw mojej własnej, potem moich pacjentów - dało mi odpowiedzi na wiele pytań i otworzyło wiele nowych drzwi. Zrobiło również więcej miejsca w mojej praktyce dla uwzględnienia ciała oraz pracy z nim.

Moja podróż z Analizą Więzi trwa od kilku lat. Na jej drodze, towarzysząc kobietom w ciąży widzę i doceniam jak bardzo pomocne może to być doświadczenie w stawaniu się i dojrzewaniu do bycia matką.

Ukończyłam Szkołę Psychoterapii oraz Studium Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od ponad 10 lat prowadzę własną prywatną praktykę psychoterapii w Centrum Warszawy. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych terapeutów. Jestem członkinią Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi według Hidasa i Raffai.

Pracuję z kobietami w ciąży, oraz parami starającymi się o dziecko, z dorosłymi oraz młodzieżą od 18 roku życia. Pracuję zarówno w osobistych spotkaniach w gabinecie oraz online. Prowadzę konsultacje wspierające dla kobiet przed i po porodzie, stracie dziecka, czy konsultacje wychowawcze. Towarzyszę pacjentom w różnych trudnościach w relacjach, depresji, czy zaburzeniach lękowych.

Od 2022r. wraz z Agatą Buszman, jestem współzałożycielką Instytutu Analizy Prenatalnej w Polsce.