PRELEGENTKI II KONFERENCJI ANALIZY WIĘZI

dr n. med. Ursula Volz - Boers

Ursula Volz-Boers jest praktykującą lekarką medycyny psychosomatycznej i psychoterapii, psychoanalizy i psychoterapii grupowej oraz analizy więzi w Kamp-Lintfort / Dolny Ren.

Jest wykładowczynią i superwizorką w Psychoanalytische Cologne-Düsseldorf e.V. (Instytut Niemieckiego Towarzystwa Psychoanalitycznego w Kolonii), jest trenerką Analitycznej Terapii Grupowej i Prenatalnej (analiza więzi według Hidasa i Raffai). Publikowała na temat psychoanalizy wczesnej traumy, traumy pre- i perinatalnej oraz następstw traumy okołoporodowej, pracy z doznaniami cielesnymi w psychoanalizie i ojców w analizie przywiązania.

dr Helga Blazy

Psychoterapeutka dzieci i młodzieży, doktor filozofii oraz  szkoleniowa analityczka więzi prenatalnej oraz superwizorka w tym zakresie. Wieloletnia członkini zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii i Medycyny Prenatalnej i Okołoporodowej oraz autorka licznych publikacji w International Journal of Prenatal and Perinatal Psychology. Organizatorka międzynarodowych konferencji Analizy Więzi w Kolonii, redaktorka licznych książek w tej tematyce.

Od lat prowadzi seminaria z psychologii prenatalnej dla Oddziału Niemieckiego Towarzystwa Psychoanalitycznego w Kolonii. Analizy Więzi Prenatalnej uczyła się od jej twórców - węgierskich psychoanalityków - Jeno Raffai i Gyorgy Hidasa.

Dr Blazy zajmuje się analizą dzieci i młodzieży, jest współzałożycielką Instytutu Diagnostyki i Poradnictwa Rodzinnego w Kolonii (Niemcy). Prowadzi również analizę więzi z kobietami i parami spodziewającymi się dziecka. Jako tłumaczka specjalizuje się w poezji indonezyjskiej oraz niderlandzkiej.

Dr Helga Blazy poprowadziła w latach 2020 - 2021 pierwszą edycję szkolenia certyfikacyjnego z Analizy Więzi Prenatalnej i w ten sposób zapoczątkowała obecność tego rodzaju pomocy psychologicznej dla kobiet w ciąży w Polsce.

Marzena Witkowska

Certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP), superwizorka psychoanalitycznej terapii par i rodzin, analityczka więzi prenatalnej, która ukończyła I polską edycję szkolenia w dziedzinie Analizy Więzi Prenatalnej pod kierunkiem Helgi Blazy. Pracuje z osobami dorosłymi, z kobietami w ciąży oraz z parami spodziewającymi się dziecka, parami i rodzinami doświadczającymi trudności w relacjach. Jest psychologiem, specjalistką I stopnia z psychologii klinicznej. Doświadczenie kliniczne zdobywała podczas 15 lat pracy w Oddziale Dziennym II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie specjalizującym się w leczeniu psychoz, zaburzeń osobowości i chorób afektywnych, w Ambulatorium Psychoanalitycznym przy Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii, poradni Propsyche, w Specjalistycznej Poradni Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, w tym jako jej kierownik i od ponad 20 lat we własnym gabinecie.